Звіт директора Смілянського НВК «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №13 Смілянської міської ради Черкаської області» за 2023 – 2024 навчальний рік
Робота педагогічного колективу НВК упродовж 2023–2024 навчального року була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про інноваційну діяльність», наказів Міністерства освіти і науки України, Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, управління освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Смілянської міської ради, науково – методичної проблеми «Формування ключових компетентностей учнів як основи гармонійного розвитку, виховання і соціалізації особистості дитини шляхом вдосконалення професійної компетенції педагога в умовах Нової української школи».
На початку навчального року в НВК навчалось 135 учнів. За рік вибуло 5 учнів, прибуло 13 учні. На кінець поточного навчального року у закладі навчалось 143 учні з них 3 учні з числа ВПО. Атестовано по НВК 82 учні 5 – 9 класів. Не атестовано в поточному навчальному році 15 учнів 1 класу, 13 учнів 2 класу, 17 учнів 3 класу та 16 учнів 4 класу. На високому рівні навчається 4 учні ( 5 %); 25 учнів (30%) навчається на достатньому рівні, на середньому рівні навчається 53 учнів ( 65%).
На кінець навчального року на високому рівні навчалося 4учні: Григорійчук Дарій 5 клас , Луценко Андрій, Лісінський Ярослав 6 клас, Мінченко Олександр, 8 клас .
Учнів, які закінчили навчальний рік на початковому рівні рік немає
Процент відвідування в поточному навчальному році становив 92,5% (5,3% – пропуски занять через хворобу, 2,2 % – за заявами батьків).
У 2023 – 2024 навчальному році зменшеньшився середній бал з майже з усіх предметів на 0,1 – 0,8 балів, що пов’язано з особливими умовами навчання в умовах воєнного стану.
Середній бал навчальних досягнень учнів по НВК зменшився з 7,1 до 7.
Навчально – виховна робота протягом 2023-2024 навчального року проводилась відповідно до перспективного та річного планів роботи НВК. За цей період у закладі проведено:
- І ( шкільний ) етап Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін;
- І ( шкільний ) етап Міжнародного мовно – літературного конкурсу ім.
Тараса Шевченка;
- директорські контрольні роботи з української мови, англійської мови,
математики в 5 класі;
– вивчення рівня адаптації учнів 5 класу до роботи в середній ланці;
– вивчення стану викладання фізкультури, математики, української літератури, основ здоров’я, техніки читання в 3 – 7 класах, техніки читання з англійської мови в 3 – 7 класах;
– вивчення стану збереження підручників; стану відвідування учнями навчальних занять;
– класно – узагальнюючий контроль в 9 класі;
– класно – узагальнюючий контроль в 3 класі;
– оглядовий контроль за станом підготовки до навчання в закладі освіти учнів 1 класу;
Учні брали участь у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад. Учні Струніна Т.( 7 кл.), Мінченко О. ( 8 кл.), Махаринець В. ( 8 кл.) взяли участь у ІІ етапі олімпіад з фізики, біології, історії та географії.
Роменська О. (6 кл. ) та Струніна Т. (7 кл.) взяли участь у ХІV Міжнародному мовно – літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, посівши VІІ місце.
Три учні НВК взяли участь у ХХІV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика: Стовба С. ( 3 кл.), Грошева П. ( 7 кл.), Роменська О 6 кл.).
Проаналізувавши результативність участі учнів НВК у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, слід зазначити, що в поточному навчальному році результативність залишилася на рівні попереднього навчального року.
Крім того, учні НВК та вчителі стали учасниками Всеукраїнських та Міжнародних предметних конкурсів:
- Всеукраїнського проекту «Казкові ліси України». «Юрова гора –
духовна святиня Смілянщини» ( Сущинська І.Б., клуб «Довкілля»);
– Всеукраїнського конкурсу «Галерея кімнатних рослин» ( Сущинська
І.Б., клуб «Довкілля»);
– Всеукраїнського конкурсу «Птах року» «Життя перемагає» ( ІІ місце
Сущинська А.);
- Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл». ( І місце
Сущинська І.Б., клуб «Довкілля»);
- Всеукраїнського конкурсу «В об’єктиві натураліста » «Нектар життя»
(Зірник А., Мінченко О., 8 кл.);
- Обласному фотоконкурсі « Україна – це Ми!» – ( Головченко М., 6 кл.);
- «Дива і таємниці Черкаського краю» – патріотичній вікторині до 70 –
річниці створення Черкаської області. (Стовба С.О., 3 кл., рій «Греки», Євдокімова А.- 9 кл, Котляренко О. – 7 кл., Мех Ю. – 7 кл.);
- Обласному фоточеленджі « Майоріє прапор України» (рій «Греки»,
ДНЗ « Соняшник» , Дятель Є. – 3кл, учні 7 кл.);
– «Вірні Україні» – обласному патріотичному марафоні ( рій «Греки»)
– «Революція Гідності. Події , що нас змінили» – обласному конкурсі
ЧОІПОП ( Стовба С.О.);
- «Герої серед нас» – обласному конкурсі дослідницьких робіт ( рій
Греки»);
- «Вільні творять майбутнє» – обласному патріотичному вишколі роїв
середньої і старшої вікової груп Всеукраїнської військово- патріотичної гри «Сокіл» « Джура» ( рій «Греки», Ткаченко П.М., Стовба С.О.);
- «На наших очах відбувається історія: як українці виборюють свою
свободу» – циклі патріотичних онлайн – гутірок для роїв середньої і старшої вікових груп Всеукраїнської військово – патріотичної гри «Сокіл» «Джура» ( рій «Греки»);
- Всеукраїнського конкурсу «Український сувенір» ( Шкапа О. 6 кл.,
Клімашевський М.В.);
- Будівельній онлайн- грі – конструктор Minekraft від НБУ ( Роменська О.
– 6 кл., Гончар І.- 8 кл., Карпенкіна Л.Г.);
- Всеукраїнських і міжнародних музичних конкурсах ( гра на гітарі,
Луценко А., 6 кл);
заходах – конкурсах для учнів від НБУ «Смілива гривня»;
- 13 учнів НВК стали учасниками Всеукраїнського математичного
конкурсу «Кенгуру». Кращі результати показали Завгородня С., Стовба С ( 3 кл.), Лисінський Я., Луценко А ( 6 клас);
- «Wonderful Winter World” від National Geographic Learning в Україні та
компанії Лінгвіст (4 кл., Городня К.В.);
участь у благодійному освітньому проекті Flowers4school від асоціації
квіткових виробників Нідерландів та України;
– участь у Всеукраїнській олімпіаді з фізики факультету РБЕКС ХНУ ім.
В.Н.Каразіна для учнів 7 – 9 класів. Радіоолімпіада – 2024 взяли учні 8 класу Зірник А., Гончар І., Мінченко О. ( вч. Плахотний О.Є.)
Як показує аналіз навчальної роботи за 2023-2024 навчальний рік, учні і вчителі НВК були активними учасниками різноманітних олімпіад і конкурсів в яких є певні досягнення, але є й проблеми, нереалізовані можливості, над якими педагогічний колектив закладу продовжить працювати у новому навчальному році. Причини цих проблем пов’язані з освітніми втратами воєнного стану.
Протягом навчального року учні вляли участь у проведенні тематичних тижнів, тематичних днів та акцій : Тиждень початкових класів під гаслом «З Україною в серці», День української писемності та мови, Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті», челенджі «Передай свічку пам’яті», акції «Шматочок хліба». Тиждень трудового навчання та виховання (майстрів), Тиждень новорічного адвент календаря «В очікуванні дива», різдвяної акції «Смаколики для воїнів ЗСУ», День рідної мови, Дні пам’яті Тараса Шевченка.
У минулому навчальному році в закладі освіти було проведено дев’ять тематичних місячників: вересень – місячник фізкультури і спорту; жовтень – місячник національного виховання та місячник шкільної бібліотеки під гаслом «Я вірю в майбутнє твоє, Україно!»; листопад – місячник правового виховання; грудень – Місячник родинно – сімейного виховання; січні – Місячник громадянського виховання; лютому – Місячник військово – патріотичного виховання ( Місяць Героїв ); березні – Місячник творчості; квітні –Місячник екологічного виховання; травні – Місячник естетичного виховання.
У рамках Місячника бібліотек було організовано виставку літератури на правову тематику «Конституція – закон для усіх». Класними керівниками 5 – 6 класів провдені уроки правових знань «Права і гідність», бібліотечний урок «Маленькі історії про великі цінності» для учнів 1 – 4 класів провела бібліотекарка НВК Фомічова С.С. Представники учкому НВК разом з учителем історії Стовбою С.О. долучилися до створення інформаційного ролика «Вистояли на Майдані, вистоїмо у війні». Бібліотекар закладу Фомічова С.С. провела офлайн просвітницьку годину «Схилімо голови в знак пам’яті про жертв голодоморів» та перегляд виставки літератури «Незгасна свіча».
Члени рою «Греки» разом з керівниками Стовбою С.О. та Ткаченком П.М. взяли участь в обласному вишколі Всеукраїнської військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура») до Дня Гідності і Свободи.
З метою виховання в молодого покоління поваги до історії свого навчального закладу, з нагоди 124 річниці заснування НВК 26.05.2024р. у закладі було проведено День школи. Розпочалося свято годинами спілкування в класних колективах. Загальношкільна гутірка, яку підготувала педагог – організатор Стовба С.О., була присвячена 38-ій річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Загальнонаціональна хвилина мовчання – це пам’ять про ліквідаторів аварії на ЧАЕС та загиблих українців в ході повномасштабного вторгнення росії в Україну. Цього дня було проведено квест «Разом – до Перемоги», до якого долучилися учні 1 – 9 класів. Особливе захоплення серед учасників освітнього процесу викликала зустріч з представниками добровольчого формування «Смілянська сотня». За кошти, зібрані на благодійному ярмарку «Ярмаркуємо для ЗСУ» було придбано три дрони вартістю 46 тис. грн. і передано на фронт підрозділам ЗСУ
Високим результатом військово-патріотичної роботи у закладі стало ІІ місце в обласному патріотичному конкурсі сучасної молоді «Герої серед нас»;
Команда «Греки» участь взяла участь у І етапі Всеукраїнської дитячо – юнацької військово–патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») (кер. Стовба С.О.), де показала високі результати в окремих номінаціях.
З огляду на продовження строку дії воєнного стану в Україні, важливого значення набуває забезпечення зайнятості учнів у канікулярний чаc, з метою реалізації права дітей на оздоровлення та відпочинок із 03.06.2024р. по 14.06.2024р. в закладі було організовано надання освітньо – відпочинкових послуг у рамках проведення літніх активностей для учнів.
Виховна робота у дитячому центрі «Довкілля» формувалась за наступними напрямками: еколого-натуралістичний, фізкультурно –
оздоровчий, туристсько – краєзнавчий, художньо – естетичнй та військово – патріотичний.
Діти долучилися до Всеукраїнської акції «Голоси дітей» до Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії, брали участь у екскурсіях в природу, спортивних святах і майстр-класах, квестах та виїзних екскурсіях у м. Черкасаси, де відвідали Буддійський храм «Білий лотос» та Смілянське підприємство KENT&AVER.
Усі заходи, які проводилися в центрі «Довкілля», висвітлювалися на сторінці НВК ( соціальна мережа фейсбук).
Учні НВК були залучені до проведення загальношкільних днів превентивного виховання та днів профілактики попередження правопорушень. Класними керівниками 5-9 класів постійно проводиться профілактична робота з питань протиправної поведінки. Проводилася індивідуальна робота з учнями, схильними до правопорушень, та з їх батьками. Стан відвідування учнями навчальних занять ( онлайн ) аналізувалось на нарадах при директорові та видавались відповідні накази.
З метою превентивного виховання та сприяння підвищенню рівня інформованості учнівської молоді з питань профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, пропагування здорового способу життя постійно проводяться рейди на території закладу адміністрацією НВК та черговими вчителями.
Належна увага в роботі НВК приділяється питанням захисту прав дітей та дитячій бездоглядності. Постійно проводиться робота з дітьми із категорійних сімей.
Значна кількість учнів НВК відвідує гуртки та секції позашкільної освіти: «Геологічне краєзнавство», спортивні, танцювальні «Колорит», «Шторм», школу мистецтв.
Достатня увага у закладі приділялася роботі з батьками. Відповідно до річного плану роботи НВК проведено загальношкільні батьківські збори, засідання комісії профілактики правопорушень, піклувальної ради.
Протягом навчального року класні керівники проводили виховні години, години спілкування, години відкритих думок, уроки – квести, уроки – ігри, уроки мистецтва, уроки доброти, екскурсії, бібліотечні уроки:
Учителі – предметники є активними учасниками предметних вебінарів, інтернет – семінарів та конференцій. Учитель англійської мови Городня К.В. взяла участь у проекті SWITLO Британської ради у Кракові та Варшаві.
У рамках Місячника педагогічної майстерності у НВК проходив конкурс на кращий електронний освітній цифровий ресурс. На конкурс підготувала роботи більшість педагогічних працівників закладу. Кращими електронними освітніми цифровими ресурсами у розділі: «Початкова школа» визнано матеріали Нечти Л.В.; у розділі «Зарубіжна література» – Карпенкіної Л.Г.; у розділі «Математика» – Бузько Л.П.; у розділі «Біологія» – Сущинської І.Б.; у розділі «Історія» – Стовби С.О.; у розділі «Фізика» – Плахотнього О.Є.
Роботи: Карпенкіної Л.Г. «Електронні інтерактивні ігри. 5 клас НУШ»; Сущинської І.Б. «Інтерактивні ігри до теми «Різноманітність вищих рослин» (Біологія 7 клас. НУШ); Стовби С. О. Серія цифрових ресурсів із теми курс «Моя Черкащина. 9 клас» зайняли ІІІ місце у конкурсі на кращий електронний освітній ресурс та відзначені дипломами Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
У 2023– 2024 навчальному році заступник директора з навчально – виховної роботи Третяк Л.М., вчитель історії Стовба С.О. висвітлювали цікаві події з життя закладу на сайтах НВК, управління освіти, молоді та спорту та в мережі фейсбук.
Протягом навчального року поповнювалась і матеріальна база кабінетів методичними посібниками, зошитами для тестових завдань, аудіо – та відеодисками, науковою літературою, документальними і художніми фільмами на історичну тематику. Всі навчальні кабінети забезпечені комп’ютерною технікою та ТЗН, підключені до мережі Інтернет.
28 березня 2024 року в закладі була проведена чергова атестація педагогічних працівників. Атестація показала, що вчителі Бузько Л.П., Сущинська І.Б., Стовба С.О., Присяжна Л.Ю. у міжатестаційний період брали активну участь в роботі шкільних методичних об’єднань учителів – предметників, проводили відкриті уроки, виховні заходи для колег НВК, презентували свої роботи на міській виставці педагогічних надбань. За результатами атестації Бузько Л. П., учителю математики, Сущинській І.Б., учителю біології та хімії, підтверджено раніше присвоєні кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель»; Присяжній Л. Ю., вчителю української мови та літератури, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»; Стовбі С. О., вчителю історії, правознавства та етики, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»; Стовбі С. О., педагогу – організатору, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
Протягом навчального року методична робота в закладі була спрямована на розвиток творчої індивідуальності педагогічних працівників, формування загальної педагогічної культури і базувалася на діагностичній основі та здійсненні моніторингу результативності професійного зростання педагогічних кадрів.
Структура методичної роботи з педагогічними кадрами, побудована з
урахуванням індивідуальних професійних потреб і запитів кожного педагога, сприяла організації безперервної професійної освіти.
Урахуванню запитів і потреб освітян НВК протягом навчального року сприяли: педагогічна виставка «Інноватика в освіті Сміли»; творчі звіти педпрацівників; місячник педмайстерності; методичні та предметні тижні; участь у Всеукраїнських конкурсах; самоосвіта тощо.
На базі НВК працювали методичні об’єднання вчителів:
- суспільно – гуманітарних предметів ( кер. Третяк Л.М.);
- природничо – математичних дисциплін ( кер. Бузько Л.П.);
- початкових класів ( кер. Нечта Л.В.);
- класних керівників 1 – 9 класів (кер. Стовба С.О.).
У закладі функціонує методичний кабінет, який забезпечено комп’ютерною технікою та підключено до мережі Інтернет. У методичному кабінеті систематизована картотека програмного забезпечення з навчальних предметів, підібрані матеріали про вчителів – новаторів міста, області, України, зібрані творчі надбання вчителів НВК, матеріали педагогічних виставок та конкурсів, міських методичних об’єднань, які проводились на базі закладу, предметних тижнів, презентаційні матеріали, фахова, довідкова література тощо.
Велику допомогу щодо вирішення питань методичного забезпечення учасників освітнього процесу в закладі надає бібліотекар Фомічова С.С. Бібліотека підключена до мережі Інтернет. У бібліотеці створено картотеки, банки інформацій, каталоги з питань навчання та виховання.
При методичному кабінеті діє рада методичного кабінету, до складу якої входять керівники шкільних методичних об’єднань.
На засіданнях ради методичного кабінету розглядаються питання щодо покращення роботи з обдарованою молоддю, готуються питання на засідання педагогічної ради, затверджуються матеріали до друку у фахових виданнях, проводиться ознайомлення з нормативними документами в галузі освіти.
У НВК практикуються нетрадиційні форми проведення методичної роботи: нетрадиційні педради, майстер – класи, творчі звіти вчителів, які атестуються, презентації роботи шкільних методичних об’єднань та інші.
Учні НВК були залучені до проведення загальношкільних днів превентивного виховання та днів профілактики попередження правопорушень. Класними керівниками 5-9 класів постійно проводиться профілактична робота з питань протиправної поведінки. Проводилася індивідуальна робота з учнями, схильними до правопорушень, та з їх батьками.
В організації виховного процесу НВК співпрацює з батьківським комітетом та радою НВК, службою у справах дітей та службою у справах сім¢ї, молоді та спорту при Смілянському виконавчому комітеті, кримінальною інспекцією та кримінальною поліцією у справах дітей, БДЮТ, службою ЦССМ.
Адміністрація закладу освіти тісно співпрацює з батьківським комітетом та громадськістю мікрорайону щодо вдосконалення матеріальної бази закладу освіти. У 2023-2024 році спільними зусиллями завершено переобладнання погреба під тимчасове укриття . За підтримки БФ «Освіта –ХХІ сторіччя» на ремонтні роботи у 2023-2024 році було залучено 25860.00 грн. (звіт БФ додається).